Advanced Search
Your search results

خرید خانه در ازمیر

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

خرید خانه در ازمیر چه مزایایی دارد؟

خانه خوب جواهر است

 یکی از مسایل مهمی که در هر خریدی در نظر گرفته می شود ارزش افزوده ای است که از آن خرید بدست می آید. خرید ملک هم از آن دسته خریدهایی است که هر کس شاید یک یا دو بار تجربه کند و جز مواردی است که همیشه ریسک های خود را دارد. در کشور ما بدلیل رشد این بازار همیشه سرمایه گذاری در بخش مسکن مطمئن بوده و حتی در زمان رکود بازار مسکن دارایی های ما رشد می کند. در ترکیه نیز بازار مسکن در سالهای اخیر با رونق بسیاری همراه بوده و سرمایه گذاری در بازار مسکن راهی مطمئن برای حفظ ارزش دارایی است.

هدف از ارائه این مطلب بررسی شاخص های مسکن و صرفا بررسی علمی این بازار نیست. بلکه برای کسانی که قصد مهاجرت یا سزمایه گذاری در ترکیه را دارند مختصری شرح این بازار را دادیم تا با خیال آسوده از اینکه آیا سرمایه ما در ترکیه رشد خواهد کرد یا آیا بعد از چند سال متضرر نخواهیم شد، اقدام به خرید ملک بکنند.

همانطور که در نمودار پیداست شاخص مسکن در بازار ترکیه روند رو به رشدی را در ماههای اخیر داشته به نحوی که از ۲۶۶.۴ واحد در ماه ژوئن به ۲۶۸.۱ واحد در ماه جولای رسیده است.

 در جدول زیر نیز همچنین اطلاعاتی در مورد آخرین ارزش گزارش شده برای شاخص قیمت خانه در ترکیه، به همراه آمار قبلی، بالاترین و پایین ترین نرخ شاخص، پیش بینی کوتاه مدت و بلند مدت، تقویم اقتصادی، توافق نظر و اخبار فراهم آمده است..

در زیر گزارش بانک مرکزی ترکیه مبنی بر شاخص قیمت خانه در ترمیه را نشان می دهد. قبل از مطالعه لازم است تحلیلی کلی بر موضوع داشته باشیم که صرفا نظر شخصی سایت ترک هوم لند است و موارد دقیق تر قابل مطالعه است. با توجه به رشد قیمت خانه و ارزش خانه در ترکیه می توان در نظر گرفت که سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه اقدامی اقتصادی و همراه با ارزش افزوده است و این آمار در ازمیر با رشد ۱۳.۳۰ درصدی بسیار اتفاق خوشایندی است که برای سرمایه گذارای در ترکیه می تواند اتفاق بیفتد. البته شاخص هدانیک دقیقا معادل با افزایش قیمت نیست و شاخص قیمت گذاری دوگانه است که به طور خلاصه به آن اشاره خواهیم کرد. در ضمن دلیل افت شاخص هدانیک در ماه آگوست را می توان به کدورت میان روابط ترکیه و آمریکا بدلیل موضوع دستگیری تبعه آمریکا در خاک ترکیه نسبت داد که این موضوع در حال حاضر مرتفع گردید و مجدد می توان انتظار رشد این شاخص را در ترکیه داشت.

خدمات محیطی و جانبی، معمولاً بر قیمتهای محصولات بازار تأثیر می گذارد. روش قیمت گذاری دوگانه برای ارزیابی ارزش اقتصادی این گونه خدمات به کار گرفته می‌شود.

شاخص هدانیک (قیمت گذاری دوگانه)

کاربرد این شاخص (روش) در آشکار کردن تأثیر ویژگی‌های محیطی در نوساناتی است که در قیمت‌گذاری محلی املاک و مستغلات اتفاق می افتد. این روش بسیاری اوقات برای تخمین هزینه‌ها استفاده می‌شود. این هزینه‌ها مرتبط است با:

  • کیفیت کلی محیط در چارچوب آلودگی هوا، آلودگی آب و سر و صدا
  • سازگاری‌های محیطی که شامل زیبایی‌های ظاهر ساختمان و نزدیکی به اماکن تفریحی مانند پارکها، ساحل و … هستند.

باید به این نکته توجه کرد که روش قیمت‌گذاری دوگانه بر این واقعیت استوار است که بهای کالاها در بازار برآمده از ویژگی‌های آنهاست. مثلاً بهای یک شلوار به عواملی چون راحتی، جنس پارچه استفاده شده، برند و خوش ترکیب بودن آن بستگی دارد. بنابراین ، روش حاضر به ما کمک می‌کند ارزش یک کالا را بر اساس تمایل مردم به پرداخت پول برای آن کالا – حتی زمانی که مشخصات آن تغییر می‌کند- تخمین بزنیم.

نمونه‌ای که بیش از همه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بازار املاک و مستغلات است؛ جایی که ارزش دو ساختمان – که به گونه‌ای دیگر نیز قابل قیاس هستند- بر پایه امکانات محیطی گوناگون، تغییر می‌کنند. اگر افت قیمت برای ساختمان‌های اطراف زمین مرطوب، قابل اندازه‌گیری باشد؛ اختلاف قیمت مربوط به هزینه تحمیل شده از سوی زمین مرطوب است. این تمایل به پرداخت هزینه برای تمیزی و سکوت و آرامش محله‌ای ست که ساختمان مورد نظر در آن واقع است؛ مخصوصاً ساختمان‌های گران قیمت تر. روش‌های رگرسیون دوگانه برای ارزیابی و تخمین این تفاضلهای قیمتی استفاده می‌شود.

منبع: ویکی پدیا

شاخص هدیون قیمت خانه (HHPI) در سال ۲۰۱۰ مقداری برابر با ۱۰۰ داشت. این شاخص تغییرات قیمت نسبت به کیفیت را بوسیله کنترل مشخصات قابل مشاهده املاک ترکیه مورد سنجش قرار می دهد. شاخص مذکور در ماه آگوست ۲۰۱۸ معادل ۲۲۶.۳۶ بود. البته در ماه آخر دارای ۰.۴۵ واحد کاهش بوده است.

HHPI بصورت اسمی دارای رشدی معادل با ۸.۳۲ درصد است. اما در واقعیت افت ۸.۱۳ درصدی را مشاهده کرده است.

در آگوست ۲۰۱۸ میزان HHPI به میزان ۰.۴۶ برای استانبول ۱.۲۸ برای آنکارا و ۰.۵۷ برای ازمیر کاهش پیدا کرده است.استانبول، آنکارا و ازمیر به ترتیب ۳.۶۸، ۵.۹۱ . ۱۳.۳۰ واحد رشد را به ثبت رسانده اند.

منبع اطلاعات از سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری ترکیه است و شما می توانید اصل خبر را به زبان انگلیسی در سایت اصلی مطالعه کنید
https://tradingeconomics.com/turkey/housing-index

منبع گزارش شاخص هدانیک قیمت مسکن در ترکیه (بانک مرکزی ترکیه)

در صورتی که سوال دیگری دارید که در بالا به آن اشاره نشده است با پر کردن فرم زیر با تماس با ترک هوم لند از طریق واتساپ آن را با ما مطرح کنید. کارشناسان ما دراولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

[wpforms id=”115″]

Compare