Advanced Search
Your search results

اقامت ترکیه با خرید خانه

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان اقامت گرفت؟

شرایط دریافت اقامت و شهروندی ترکیه چیست؟

بله می توانید. اما خرید خانه به تنهایی منجر به دریافت شهروندی ترکیه نمی شود. در جمهوری ترکیه با خرید خانه ابتدا اقامت حداکثر دو ساله دریافت می کنید و پس از آن اقامت سه ساله به شما تعلق می گیرد. در صورتی که در این پنج سال عمل خلاف قانونی در ترکیه انجام نداده باشید، این اقامت قابل تمدید به اقامت دائم است. از موارد دیگری که در مورد اقامت ترکیه است این است که بررسی پرونده متقاضیان شهروندی ترکیه توسط اداره مهاجرت این کشور انجام نمی شود و خرید خانه و دریافت اقامت کوتاه مدت در دوره های اول در اختیار اداره مهاجرت است. وقتی پس از اتمام دوره اقامت کوتاه مدت شما برای اقامت دائم ترکیه و شهروندی اقدام می کنید پرونده شما به وزارت کشور ارسال شده و آنها پس از بررسی سوابق و مستندات دیگر از کشور مبدا و پلیس ترکیه اقدام به صدور اقامت شما یا شهروندی خواهند نمود.

با توجه به قوانین جدید سال ۲۰۱۸ و تسهیل شرایط دریافت اقامت و تابعیت ترکیه افرادی که اقدام به خرید ملک با ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا را می کنند، پس از خرید ملک می توانند اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را درخواست کنند و نیازی به سپری شدن پنج سال اقامت کوتاه مدت قبل از درخواست را ندارند. البته باید در نظر داشت که امور قانونی و مواردی که در قبل ذکر شد توسط وزارت کشور اجرا خواهد شد و پروسه اداری دریافت اقامت بین ۳ ماه تا یک سال طول خواهد کشید.

نکته دیگر اینکه اقامت دائم با شهروندی تفاوت دارد. شما با گرفتن شهروندی (تابعیت) هر کشور در اصل پاسپورت آن کشور را دریافت می کنید. اما در اقامت دائم شما تنها می توانید تا زمان اتمام پاسورتتان در کشور مذکور اقامت کنید که قابل تمدید با دریافت هر پاسپورت جدید است. اما پاسپورت کشور مقصد به شما اعطا نخواهد شد.

اقامت ترکیه برای کسانی مناسب است که قصد زندگی در ترکیه را دارند و برای افرادی که به منظور مسافرت به کشور ترکیه سفر می کنند، نیازی به صرف چنین هزینه ای نیست و می توان با پاسپورت ایران به مدت نود روز بدون نیاز به ویزا در خاک ترکیه اقامت کرد.

در صورتی که سوال دیگری دارید که در بالا به آن اشاره نشده است با پر کردن فرم زیر با تماس با ترک هوم لند از طریق واتساپ آن را با ما مطرح کنید. کارشناسان ما دراولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

[wpforms id=”115″]

Compare