اطلاعیه اداره مهاجرت ترکیه در خصوص اقامت توریستی در ترکیه

طبق قانون شماره ۶۴۵۸ بند ۳۱-۱ (e) اتباع خارجی که مجوز اقامت کوتاه مدت (مانند افامت های توریستی) به مدت یک سال دریافت کرده اند از تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۲۰ مجوز های اقامت آنها تمدید نخواهد شد.

لذا راهکارهای موجود برای تمدید اقامت در ترکیه همراه خواهد بود با تغییر نوع اقامت. از جمله این راهها خرید ملک، دریافت مجوز کار و تغییر نوع اقامت به اقامت تحصیلی است.

در همین راستا تماس تلفنی با اداره مهاجرت ترکیه انجام دادیم و مواردی که دغدغه ایرانیان ساکن است را مورد بحث قرار دادیم و نتایج زیر را بدست آوردیم.

۱. ایرانیان مقیم ترکیه که از اقامت توریستی استفاده می کنند و بعد از تاریخ فوق  (یکم ژانویه ۲۰۲۰) موعد تمدید اقامت آنها فرا می رسد و موفق به تغییر نوع اقامت خود نشدند ملزم به ترک خاک ترکیه هستند و تا یکسال نمی توانند درخواست اقامت به اداره مهاجرت ترکیه بدهند.

پس از طی یکسال مجدد می توانند درخواست اقامت کوتاه مدت ترکیه را بدهند (آن هم فقط برای یکسال و آخرین بار)

۲. در طی مدت یکسال ایرانیان می توانند مانند قدیم از ۹۰ روز اقامت مجاز در هر ۶ ماه استفاده کنند و برای سفرهای تفریحی به ترکیه مشکلی نخواهند داشت.

موارد فوق تا اطلاع ثانوی به همین منوال خواهد بود.

حوزه فعالیت ترک هوملند در زمینه خرید ملک و دریافت اقامت ترکیه است. با توجه به شرایط قانونی جدید تقاضا برای خرید مسکن توسط ایرانیان مقیم افزایش پیدا کرده و نیاز به همراهی در این پروسه بیش از پیش در برنامه های کاری ترک هوملند قرار گرفته است.

تیم ما تمامی تلاش خود را برای معرفی واحدهای مسکونی مناسب سکونت برای اقامت ایرانیان و فراهم نمودن شرایط خوب خرید انجام خواهد داد. برای دریافت لیست آخرین املاک موجود با مشاورین ما تماس بگیرید.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

نرخ جدید حمل و نقل وسایل نقلیه عمومی در ازمیر

Related Posts