محدودیت های جدید اداره مهاجرت برای اقامت توریستی

قانون جدید مهاجرت
قوانین جدید اقامت توریستی ترکیه

محدودیت های جدید اداره مهاجرت برای اقامت توریستی

اداره مهاجرت ترکیه از فوریه ۲۰۲۲ بخشنامه ای صادر کرده و به تمام ادارات مهاجرت کل استانها ابلاغ کرده که شرایط دریافت اقامت توریستی را برای تمام متقاضیان سخت کرده و درخواست های زیادی را بدون توضیح مشخصی رد کرده اند.

طبق این بخشنامه کسانی که دارای شرایط زیر باشند امکان قبولی و دریافت اقامت توریستی ترکیه را دارند:

شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه

۱- داشتن اقوام درجه یک که مقیم کشور ترکیه باشد (مثلا فرزند محصل)

۲- داشتن برنامه سفر برای گشت و گذار در ترکیه و ارايه مستنداتی که نشان دهد ۳ ماه اقامت با ویزا برای برنامه سفر آنها کم است. (مثلا ارایه بلیط و رزرواسیون هتل و …)

۳- داشتن منبع درآمد مستمر و کافی و موجودی حساب کافی برای نشان دادن اینکه شما برای اقامت در ترکیه توانایی مالی دارید و برای هدفی غیر از امور توریستی به اقامت ترکیه نیاز ندارید.

نکته مهم: این شرایط جدید علاوه بر شرایط قبلی اعمال شده و شما در هر صورت باید برای اقامت در ترکیه یک اجاره خانه رسمی نوتر شده به اداره مهاجرت به عنوان محل اقامت ارایه دهید. این را هم لازمه بدانید که از چندی پیش اجاره نامه ها به صورت رسمی در دفاتر نوتر با حضور مالک و مستاجر تنظیم می شود و مثل قبل امکان تنظیم توسط اشخاص و سپس انجام امور نوتری نیست. به بیان ساده تر اجاره نامه صوری نمی توان تنظیم کرد.

با توجه به این که قبول نشدن درخواست در اداره مهاجرت منجر به محدودیت هایی برای متقاضی می شود از جمله: عدم قبول درخواست مجدد توسط اداره مهاجرت ترکیه تا مدتی (۶ ماه) و الزام به ترک خاک ترکیه و ورود مجدد پیشنهاد می کنیم در صورتی که شرایط بالا را دارید اقدام به درخواست برای اقامت توریستی کنید. البته باید در نظر داشته باشید که با داشتن تمامی موارد هم باز نظر نهایی را کارشناس اداره مهاجرت میدهد و سلیقه کارشناس در نهایت منجر به قبولی یا رد درخواست متقاضی می شود. نکته مهم بعدی اینکه تا مدتی قبل بنا بر سیاستهای کاری کارشناسان اداره مهاجرت به متقاضیانی که دارای نقص مدارک بودند فرصت تکمیل مدارک می دادند اما اخیرا سخت گیریها بیشتر شده و در همان جلسه اول ممکن است درخواست شما را رد کنند. بنابراین تمامی مدارک را قبل از اینکه به اداره مهاجرت بروید حاضر کنید.

سخن نهایی

پس از مراجعه به اداره مهاجرت و گفتگو با کارشناسان اداره مهاجرت راه پیشنهادی و بدون ریسک را خرید ملک (مال غیر منقول) معرفی کردند. بنابراین در صورتی که توان مالی دارید و علاقه به اقامت در ترکیه هستید حتما از روش پیشنهادی خرید ملک اقدام کنید. برای خرید ملک هم می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ترک هوملند همراه شما در این مسیر خواهد بود.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Post
بازگشایی کافه و دستورانها در ازمیر

بازگشایی کافه و رستورانها در ترکیه از ۲ مارچ ۲۰۲۱

Next Post
تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل در مدارس و کالج های ازمیر

Related Posts