Advanced Search
Your search results

تحصیل در ترکیه

by TurkMan on March 24, 2020
تحصیل در ترکیه
Comments:0

تحصیل در ترکیه چگونه است

کشور ترکیه یکی از کشور های میانه کشور های آسیایی و اروپایی است که از نظر امنیت و قوانین به روز شده در جهت جذب توریست و سرمایه گذاری خارجی کشور مناسبی است.

شهر ازمیر نیز به عنوان سومین شهر بزرگ کشور ترکیه و به دلیل همجواری با دریای اژه و نزدیک بودن به فرهنگ اروپایی و مدیترانه ای و همچنین با داشتن مراکز علمی دولتی، خصوصی و بین المللی و چند زبانه بودن آنها در سطوح مختلف  اقدام به آموزش می کنند.

هر کسی می داند که مهمترین امر در آینده شغلی فرزندان اهمیت به تحصیل می باشد و تمامی والدین برای فراهم کردن بهترین شرایط تحصیلی هر گونه تلاشی را می کنند و یکی از مهمترین آنها انتخاب بهترین مدرسه، بهترین معلم و بهترین و با کیفیت ترین مکان برای تحصیل می باشد. در این بین نیز دانشجویان هم که در رشته های مختلف علاقمند به تحصیل و یا ادامه تحصیل می باشند  برای دریافت مدارج عالی قصد تحصیل در دانشگاههای معتبر و به روز را میکنند. تحصیل در ترکیه نیز امری است که تمامی این موارد را در خود گنجانده

این امر می تواند یکی از بهترین گزینه های دریافت اقامت تحصیلی یا خانواده هایی است که تمایل به شروع به یک زندگی نو برای خود و فرزندانشان را دارند یاشد.

تحصیلات در دوره ابتدایی

از سن 6 سالگی و طی 5 سال تحصیلات ابتدایی شروع می شود، سپس دوره تحصیلی راهنمایی طی 4 سال برگذار می شود، این مدارس در ازمیر به صورت دولتی و خصوصی می باشند که در مدارس دولتی تحصیل به صورت رایگان است و در مدارس خصوصی نسبت به مقطع تحصیلی هزینه ها متفاوت می باشد.

در این بین مدارس بین المللی ازمیر به چهار زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی وجود دارد.

تحصیلات در مقطع دبیرستان

در دوره دبیرستان 4 تا5 سال زمان تحصیل وجود دارد که به دو نوع دولتی و آناتولی است. مدارس دولتی تمام دروس به صورت کاملا استاندارد انجام می گیرد ولی در مدارس آناتولی زبانهای خارجی تدریس می شود.

رشته های تحصیلی در این مقطع همانند ایران: علوم انسانی، ریاضی، فیزیک، فنی و تجربی می باشد، اما رشته های علوم دینی و هنرستان ها که طول تحصیل آنها 12 سال است.

در پایان این دوره مدرک دیپلم ارائه میگردد، که شرط ورود به دانشگاه می باشد.

تحصیل در مقطع دانشگاه

ورود به دانشگاه و مراکز عالی کشور ترکیه با در دست داشتن دیپلم حتما باید آزمون ورودی کنکور را نیز برگذار کنند، که این آزمون برای خارجیان به غیر از زبان ترکی به زبان انگلیسی برگزار می شود ولی برای مردم ترکیه به زبان ترکی می باشد.

دانشجو پس از آزمون و به اساس رتبه خود در دانشگاه پذیرش می شود.

کلام آخر:

ترک هوملند مشاور مطمئن شما برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه است. تیم ترک هوملند با بهره گیری از وکلای برجسته ایرانی ترک خود پاسخگوی سوالات شما با به روز ترین اطلاعات خواهد بود. ما همواره در مسیر بهبود خدمات خود و ارائه خدمات جدید توریستی و اقامتی به هموطنان عزیزمان هستیم. در این راه اگر مایل به همکاری به ما هستید از صفحه تماس با ما می توانید پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

همچنین می توانید برای آشنایی با مناطق شهر ازمیر و دیدن عکس و ویدیو از رویدادهای این شهر با اینستاگرام ما همراه شوید.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare