کیفیت زندگی در ازمیر

زندگی در ازمیر
مزایای زندگی در ازمیر

زیر نویس این ویدیو بزودی توسط تیم ترک هوم لند اضافه خواهد شد

چرا در ازمیر زندگی کنیم؟

در متن پیش رو کیفیتی از زندگی که شرح میدهم تجربه شخصی من (مدیر مسئول ترک هوم لند) از زندگی در ازمیر است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه (کلان شهر) است که علاوه بر جاذبه های توریستی از جمله سواحل دریای اژه و آثار تاریخی و باستانی (که بیشتر جز دلایل سفر به ازمیر محسوب می شوند، نه مهاجرت به ازمیر)، شهری صنعتی است و برخلاف شهرهای توریستی (مانند آنتالیا و آلانیا) در تمام مدت سال زندگی در آن جریان دارد و کسب و کارها فصلی نیستند. مردم ازمیر اروپایی ترین و دموکرات ترین مردم ترکیه هستند و آزادی های اجتماعی در این شهر برای هر کس قابل مشاهده است. مردم ازمیر به خوشگذران و شاد بودن معروف هستند و در کل ازمیر شهر شادی برای زندگی است. در برخی موارد از کلمه ازمیرتراپی در میان مردم استفاده می شود و ازمیر را درمان برخی بیماریها می دانند.

فرهنگ ازمیری ها

مردم ازمیر از نظر فرهنگی بسیار نزدیک به ما ایرانی ها هستند و مهمان نوازی و خوش رویی را در برخورد با ازمیری ها می توانید لمس کنید. بواسطه روابط نزدیک با اروپا و تاثیر فرهنگ غرب بر مردم این شهر دموکراسی و احترام به عقاید دیگران امری بدیهی است و مردم همدیگر را براحتی می پذیرند و کسی را به خاطر پوشش، دین، ملیت و ظاهر در جامعه طرد نمی کنند. مردم ازمیر بسیار صادق و درستکار هستند و معتقد به انسانیت و عدم از بین بردن حق مردم هستند و حتی در صورتی که بفهمند شما خارجی هستید امتیازات ویژه ای به شما می دهند و شما شامل اکرام و تخفیف خواهید شد.

اقتصاد ازمیر

از نظر اقتصادی کسب و کارها چه آنها که کوچک هستند (مغازه کوچکی در پس کوچه های محله های متوسط) و چه فروشگاه های چند طبقه در مراکز اصلی شهر همه فعال و برقرار هستند و شما کمتر مشاهده می کنید که مغازه ای تعطیل شود یا کاسبی در آن برقرار نباشد. مردم ازمیر از شغل های ساده ای مانند فروش چای در سطح محله امرار معاش میکنند و سایه رحمت و برکت بر همه مشاغل مستدام .است

از نظر هزینه های زندگی ازمیر از استانبول ارزانتر است و رفاه اجتماعی در این شهر به نسبت شهرهای دیگر بیشتر است. هزینه خرید و اجاره خانه در ازمیر بسیار اقتصادی است و هم برای زندگی و هم برای سرمایه گذاری دارای امتیازهای زیادی است. هزینه های اولیه مانند خوراک و پوشاک نیز به نسبت استانبول و تهران ارزانتر است. وجود سوپر مارکت های بزرگ و زنجیره ای خرید را بسیار آسان کرده و با موبایل و کامپیوتر حتی بدون حضور می توانید از فروشگاه ها خرید کنید.  یکشنبه ها رفتن به بازارهای محلی میوه و تره بار بسیار لذت بخش است و شما از میان میوه و سبزه های تازه و همینطور گوشت، مرغ و ماهی  تازه میتوانید خرید کنید و با خیال راحت نوش جان کنید. میوه های تازه و سالم که گلخانه ای نیستند و طعم و بوی بی نظیری دارند و گوشت و مرغ های پرورش یافته بدون .هورمون های مضر

کیفیت تردد و حمل و نقل

زندگی در کلان شهر ازمیر استرس شهرهای بزرگ را ندارد و شما آرامش را در صورت مردمان این شهر مشاهده می کنید. سیستم حمل و نقل همگانی (تاکسی، اتوبوس، تراموا، مترو و کشتی) همواره برقرار بوده و هر زمان براحتی می توان از هر نقطه شهر سفر درون شهری خود را شروع کنید و بدور از شلوغی و صف به مقصد برسید. اقدامات شهرداری ازمیر در سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله سیستم انتقال سفر تا ۹۰ دقیقه با حداقل هزینه، نیم بها بودن حمل و نقل در ساعات تردد کارمندان و دانشجویان و امکان پیاده شدن بانوان تنها در خارج از ایستگاه به جهت امنیت آنها بعد از ساعت ۱۰ شب زندگی در ازمیر را امن تر، ساده تر و لذت بخش تر می کند.

از نظر سیستم آموزشی

در ازمیر مدارس از مقاطع اولیه و ابتدایی تا متوسطه (دبیرستان) از کیفیت بالای آموزشی برخوردار است و برای تحصیل فرزندان با خیال احت می توان برنامه ریزی کرد. مدارسی برای اتباع خارجی وجود دارد و حتی برای بزرگسالان نیز کلاسهای آموزشی زبان ترکی (انگلیسی، آلمانی و …) بصورت رایگان وجود دارد. علاوه بر مدارس ازمیر دانشگاه های بزرگ دولتی و خصوصی را در خود جای داده که همین امر باعث مهاجرت خیلی از افراد از داخل و خارج ترکیه به ازمیر شده است. قشر دانشجو همیشه ویژگی مثبتی برای اقتصاد مناطق است و حضور جوانان دانشجو همیشه چهره شهر را شاد و زیبا و کسب و کار را رونق می بخشد.

سبک زندگی

ازمیر ۶۲۹ کیلومتر خط ساحلی دارد و دید دریا و اقیانوس از ویژگی های اصلی این شهر است و غالب اتفاقات مهم و مراکز مهم شهر در نزدیکی خط ساحلی است. در این مناطق زندگی شبانه از غروب تا ساعات اولیه صبح در تمام هفته در سواحل ازمیر در جریان است. در این مناطق مردم در پارک های ساحلی می نشینند و هم از هوای عالی و هم از کنار هم بودن لذت می برند. کافه ها و رستوران ها تا ۱۲ شب باز هستند و برخی ها که مجوز دارند تا صبح از مردم پذیرایی می کنند. آنها که ساز بلدند مینوازند و شما میتوانید از شنیدن و دیدن این صحنه ها لذت ببرید و خوراکی های خوشمزه میل کنید.

در کل زندگی در ازمیر برای کسانی که بدنبال آرامش هستند بسیار ایده آل است. همینطور با توجه به استقبال مهاجران برای زندگی در این شهر، سرمایه گذاری در بخش مسکن بسیار قابل تامل است و توجیه مالی برای سرمایه گذاران دارد. پیشنهاد ترک هوم لند برای کسانی که علاقه مند برای اقامت در ازمیر هستند خرید خانه در ازمیر و در قلب شهر است و برای کسانی که صرفا علاقه مند به سرمایه گذاری هستند خرید خانه در شهرک های ساختمانی (که غالب در فواصل دورتری از خط ساحلی و مراکز اصلی شهر هستند) است. مشاورین ترک هوم لند نیز در کنار شما هستند تا خرید سالم و مناسبی در ازمیر داشته باشید.