نرخ جدید حمل و نقل وسایل نقلیه عمومی در ازمیر

از نوامبر سال ۲۰۱۹ تعرفه حمل و نقل عمومی ازمیر با تغییر مواجه شده است. تعرفه جدید در زیر آورده شده است. در ازمیر قانون جابجایی یا آکتارما وجود دارد که پس از اولین پرداخت کارت مسافر تا مدت ۹۰ دقیقه در صورت تعویض وسیله نقلیه و ادامه مسیر با وسیله دیگر از ایشان وجهی کم نمی شود. آکتارما بین اتوبوس، مترو، واپور (کشتی) و تراموا فعال است.

تعرفه کامل دانش آموزان و دانشجویان معلمین ۶۰ سال به بالا بلیط ۳۵
مراکز استان ۳.۵۶ ۱.۶۴ ۳.۰۰ ۳.۰۰ یک بار استفاده

بعنوان مثال شما در ساعت ۸ صبح سوار اتوبوس می شوید و در ساعت ۸:۴۰ دقیقه در میدان کوناک پیاده می شوید و برای ادامه مسیر با کشتی به سمت کارشیاکا از کارت خود استفاده می کنید. در این زمان برای استفاده از کشتی از کارت استفاده می کنید از وجهی از کارت شما کم نمی شود. سپس برای ادامه مسیر به سمت ماوی باهچه از تراموا استفاده می کنید و ساعت ۹:۱۵ در ایستگاه تراموا از کارت خود استفاده می کنید. همچنان از کارت شما مبلغی کسر نخواهد شد.

نکته بعدی از استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی ازمیر این است که برای رفاه حال شهروندان در ساعات تردد کارمندان یعنی ۵ تا ۷ صبح و ۷ تا ۸ شب هزینه تردد نیم بها محاسبه خواهد شد.

البته برخی از خطوط از این سیستم خارج هستند و نرخ آنها متفاوت است و سیستم آکتارما در آنها فعال نیست که از توضیح آنها صرف نظر می کنیم. زیرا معمولا در مراکز استان که محل اقامت عموم مهاجرین است سیستم اصلی پرداخت برقرار است.

بلیط ۳۵ به بلیط های با تعداد مصرف محدود می گویند که از ۹ تا ۳۸ لیر (۲ تا ۱۰ بار استفاده) قابل خرید از ایستگاه های مترو است. بلیط های فوق از سیستم آکتارما بهره مند نیستند.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Post

اطلاعیه اداره مهاجرت ترکیه در خصوص اقامت توریستی در ترکیه

Next Post

شرایط اشتغال در ازمیر

Related Posts