استقبال خارجیان برای اخذ شهروندی ترکیه

رشد خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه

2611 خارجی در مدت یکسال شهروند ترکیه شدند

در یک سال گذشته از زمان اجرای آیین نامه قانون شهروندی ترکیه ، 2،611 سرمایه گذار خارجی از بسیاری از کشورها، از ایالات متحده آمریکا تا روسیه، کانادا تا جمهوری دومینیکن، از برزیل تا اتحادیه کومور، شهروندان ترکیه بودند. تعداد سرمایه گذاران خارجی که با خانواده های خود شهروند ترکیه هستند، به 9 هزار و 962 نفر رسیده است. تعداد درخواستهای انجام شده در دوره مذکور به 3 هزار 859 رسید.

براساس اطلاعات اداره کل جمعیت و امور اتباع وزارت امور داخله ، از زمان تنظیم آیین نامه اجرای قانون تابعیت ترکیه ، در یک سال 2 هزار و 611 سرمایه گذار خارجی به یک شهروند ترکیه تبدیل شدند.

عراقی ها در سرمایه گذاران خارجی که شهروند ترکیه هستند، پیشتاز شدند. سرمایه گذاران خارجی بسیاری از کشورها  از ایالات متحده آمریکا تا روسیه، کانادا تا جمهوری دومنیکن، از برزیل تا اتحادیه کومورها نیز در این فهرست قرار دارند.

اصلاحیه آیین نامه اجرای قانون شهروندی ترکیه در 19 سپتامبر 2018 در روزنامه رسمی منتشر شد و میزان سرمایه گذاری لازم برای تبدیل شدن به یک شهروند ترکیه اصلاح شد.

بر این اساس ، حداقل 2 میلیون دلار از سرمایه مورد نیاز سرمایه ثابت که برای رسیدن به تابعیت باید تأمین شود، به 500 هزار دلار کاهش یافته است. همچنین خرید حداقل 1 میلیون دلار اموال غیر منقول به مدت 3 سال به شرط عدم فروش به سوابق ثبت احوال نیز با آیین نامه تغییر یافت، این رقم به 250 هزار دلار کاهش یافت.

رقم اشتغال زایی برای تصویب تابعیت، که قبلاً 100 نفر بوده  به 50 نفر تغییر یافت. همچنین مبلغ 500 هزار دلار سپرده بانکی به مدت 3 سال در یکی از بانکهای ترکیه نیز کاهش یافت

شرط خرید حداقل 3 میلیون دلار ابزار بدهی دولت به مدت 3 سال به 500 هزار دلار به روز شد.

9 هزار و 962 خارجی ترکیه به همراه افراد خانواده شهروند ترکیه شدند

پس از انتشار این تغییرات در روزنامه رسمی در 19 سپتامبر 2018 ، سرمایه گذاری مسکن از طریق اطباع خارجی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. فروش مسکن در برج  8 2019  نسبت به مدت مشابه سال 2018، 50 درصد افزایش یافته و به 27 هزار و 488 نفر رسیده است.

این امر مشخص میکند علاقه به انتقال به شهروندی ترکیه نیز با خرید مسکن و سایر سرمایه گذاری ها افزایش یافته است. در یک دوره از اجرای تغییرات تا 19 سپتامبر سال جاری ، 2،611 سرمایه گذار خارجی تابعیت ترکیه شدند. تعداد بیگانگان که شهروند ترکیه به همراه خانواده سرمایه گذاران هستند به 9 هزار و 962 نفر رسیده است. در حالی که تعداد سرمایه گذاران خارجی متقاضی تابعیت ترکیه در دوره یاد شده 3 هزار و 859 نفر بود، این رقم با اعضای خانواده 14 هزار و 876 رسیده.

منبع: سایت CNN Türk

برای آگاهی از رویدادهای دیگر برگزار شده و آخرین اخبار در مورد ترکیه و ازمیر به صفحه اخبار و رویدادها رجوع کنید.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Post

تحصیل در ترکیه

Next Post
آموزش زبان رایگان

آموزش زبان ترکی به صورت رایگان

Related Posts